Odwiedź rezerwat przyrody Biała Woda

Biała Woda to jedno z wielu fascynujących miejsc, które koniecznie warto odwiedzić przyjeżdżając do Szczawnicy lub okolicznych miejscowości. Jest to część wsi Jaworki położona w dolinie potoku Biała Woda o niezwykle bogatej historii. Miejsce to zostało stworzone, aby chronić pozostałości po dawnej łemkowskiej wsi. Znajdują się tu również unikalne formacje skalne, flora i fauna, a także interesujące elementy przyrody nieożywionej, m.in. kaskady potoku z licznymi głazami. Wynajmując pokój w Białej Wodzie, można wypocząć w ciszy i spokoju, zrelaksować się lub postawić na aktywny wypoczynek - np. wędrówki po okolicznych szlakach turystycznych, przejażdżki rowerowe, spływy kajakowe, narty lub jazdę konną.

Klika słów o rezerwacie przyrody Biała Woda

W rezerwacie można podziwiać wiele niezwykle ciekawych elementów natury ożywionej i nieożywionej, które wpływają na unikalność tego miejsca. Przede wszystkim zachwycają tutejsze wysokie skały bardzo urozmaiconych kształtach. Jest to m.in. skała Czubata, skała Bazaltowa, Czerwona Skałka zwana Skałą Sfinksa czy skalny amfiteatr Konowalskie Skały. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na Wąwóz Międzyskały z potokiem o licznych kaskadach i mini-wodospadach. Wszystkie ciekawe elementy należące do rezerwatu oznaczone są specjalnymi tabliczkami informacyjnymi, więc możemy mieć pewność, że niczego wartościowego nie ominiemy, a jednocześnie będziemy mieli szansę pozyskać nieco więcej informacji.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu, w tym przede wszystkim pieszych wycieczek, powinni zapoznać się z tutejszymi szlakami turystycznymi:

  • szlak żółty obejmujący rezerwat przyrody Biała Woda i Przełęcz Rozdziela
  • szlak niebieski, który biegnie grzbietami gór i przyłączami wzdłuż granicy słowacko-polskiej: Wierchliczkę, Przełęcz Rozdziela, Szczob i Przełęcz Gromadzką
  • szlak rowerowy, który biegnie przez Szczawnicę, Jaworki, Białą wodę, przełęcz Rozdziela i Obidza

Do rezerwatu Biała Woda dojedziemy bez większego problemy zarówno ze Szczawnicy, jak i okolicznych miejscowości. Trzeba kierować się w stronę Jaworek, czyli niewielkiej wsi mieszczącej się przy Wąwozie Homole.

Zapytaj o wolne miejsca

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zarezerwowaiem miejsca.

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

* pole wymagane

Sprawdź gdzie jesteśmy Przejdź do mapy

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.