Szczawnica - idealne miejsce na krótki wypad lub dłuższy odpoczynek

Szczawnica to niewielka miejscowość, ale bardzo malownicza i pełna różnorodnych atrakcji. Każdego roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z całej Polski, aby aktywnie spędzić czas na łonie przyrody. Jeśli więc chcesz spędzić miły weekend lub chciałbyś wybrać się na urlop w jakieś urokliwe miejsce, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę właśnie na Szczawnicę.

Noclegi w Szczawnicy i okolicach

Szczawnica zachęca turystów głównie swoim malowniczym położeniem. Zlokalizowana jest nad potokiem Grajcarek, niedaleko Pienińskiego Parku Narodowego i rezerwatów przyrody. Jest to przede wszystkim doskonała baza wypadowa dla wszystkich osób, które planują Pieniny lub przygraniczne rejony słowackie.

W Szczawnicy i okolicznych miejscowościach każdy znajdzie idealny nocleg dla siebie. W samej Szczawnicy znajduje się wiele hoteli i pensjonatów o różnym standardzie i cenach. Ciekawym rozwiązaniem są też noclegi w Białej Wodzie, zlokalizowane w niewielkim oddaleniu od wszystkich najważniejszych atrakcji regionu.

Atrakcje Szczawnicy

Szczawnica to niewielkie miasteczko o uzdrowiskowym charakterze. Wyróżnia je zabytkowa zabudowa, liczne pałacyki, parki i bardzo urokliwe zakamarki. To świetne miejsce do odpoczynku, a także aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na uwagę zasługuje nie tylko Szczawnica, ale również Szczawnica Dolna i Szczawnica Wyżna oraz inne okoliczne miejscowości. Przede wszystkim warto wybrać się na Palenicę, do Wąwozu Homole, rezerwatu Biała Woda. Najwyższym punktem widokowym jest Sokolica. Można stąd oglądać rozległy krajobraz wraz z Pieninami i przełomem Dunajca. Na szczycie znajduje się reliktowa sosna, gdzie kiedyś było gniazdo sokołów.

Miłośnicy wodnych atrakcji z pewnością zainteresują się spływem Dunajcem. To obowiązkowy punkt każdego turysty przyjeżdżającego w te strony. Spływ odbywa się na tratwach wraz z doświadczonymi flisakami. Po drodze mija się wiele wspaniałych przyrodniczo miejsc, a cała trasa gwarantuje niezapomniane przeżycie.

Warto zwiedzić również Plac Dietla z Pijalnią Wód Mineralnych w Domu nad Zdrojami, Dworek Gościnny (Kurhausem) oraz muzeum uzdrowiska.

Zapytaj o wolne miejsca

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zarezerwowaiem miejsca.

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

* pole wymagane

Sprawdź gdzie jesteśmy Przejdź do mapy

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.