Jazda konna wraz z dziećmi, czyli sposób na idealny weekend

“Mamo, tato, chcę na konie!” - zapewne wielu rodziców słyszało od swoich pociech tego rodzaju życzenie. I wtedy pojawiał się dylemat, czy rzeczywiście jazda na koniach jest sportem bezpiecznym i odpowiednim dla dzieci.

Jazda konna, nawet w przypadku dzieci, jak każdy inny sport jest bezpieczna pod warunkiem, że będzie odbywać się w miejscu, gdzie zapewnione są optymalne warunki do jazdy oraz pod okiem doświadczonych instruktorów. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, nie ma się czego obawiać. Podczas uprawiania tej aktywności dzieci mogą nie tylko rozwijać się fizycznie, psychicznie i emocjonalnie, ale zwyczajnie czerpać radość i przyjemność. Jeśli więc nie masz pomysłu na rodzinny weekend, koniecznie weź pod uwagę jazdę konną w Szczawnicy!

Dlaczego jazda konna świetna atrakcja dla dzieci?

  • Przede wszystkim jazda konna sprzyja ogólnemu rozwojowi dziecka, przede wszystkim fizycznemu. Podczas jazdy na koniu maluch pracuje nad utrzymaniem równowagi oraz koordynacją ruchową, dzięki czemu staje się bardziej świadomy swojego ciała. Podczas treningu z końmi dziecko angażuje praktycznie całe ciało, a przede wszystkim mięśnie nóg, ramion, pleców i brzucha. Jest to również doskonały sposób na walkę z nadwagą u dzieci.
  • Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to przede wszystkim zdrowie! A jazda na koniach to nie tylko doskonała szansa na poprawę kondycji, ale również psychiki. Chyba każdy słyszał o hipoterapii, która polega na terapii psychoruchowej wynikającej z kontaktu z końmi.
  • Podczas jazdy konnej dziecko wzmacnia swoją pewność siebie. Pokonuje własne słabości i bariery. Często samo wejście na konia okazuje się dla wielu dzieciaków wyzwaniem. I tutaj wiele zależy od dobrego instruktora, który powinien tak pokierować młodym jeźdźcem, aby zachęcić go do samodzielnego i dobrowolnego przełamania tej bariery.
  • Jazda konna to przede wszystkim świetna, rodzinna zabawa! I właśnie to jest najlepszy argument, aby zachęcić dzieciaki do uprawiania tego sportu. To świetny sposób, aby dzieciaki przez dłuższy czas przebywały na świeżym powietrzu w otoczeniu zwierząt i pięknej przyrody.

Zapytaj o wolne miejsca

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z zarezerwowaiem miejsca.

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane

* pole wymagane

Sprawdź gdzie jesteśmy Przejdź do mapy

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.